Ušetřili jsme Vám již: 323 301 846 Kč Marek Kyncl, telefon: +420 776 173 080, email: marek.kyncl@nakupnispolecnost.cz
Aukce na zemní plyn
Informace o aukcích
Aukce jako služba
Aktuality

Nákupní společnost s.r.o

Sídlo: U Starého hřbitova 2111, Česká Třebová

IČ: 28830768

DIČ: CZ28830768


Raiffeisenbank a.s.
Číslo účtu: 7019162001/5500

E-mail: info@nakupnispolecnost.cz
Telefon: +420 608 067 742
Datová schránka ID: khabshi

Facebook Linked

 

 

 

TOPlist

E-aukce na sběr a svoz komunálního odpadu

Odpady tvoří nemalou část ročního rozpočtu obcí a měst. A i na tuto komoditu se dají využít elektronické aukce. Ty se nejčastěji používají jako komunikační nástroj pro sjednávání obchodních podmínek a nižších cen.

Výhoda u těchto výběrových řízení je, že existuje poměrně velké množství dodavatelů, kteří mají zájem o tyto zakázky soutěžit.

 

Elektronická aukce na komunální odpady 

Jak aukce na odpady probíhají?

Při aukci jako služba na svoz komunálního odpadu nejprve zpracujeme kompletní studii i s rozborem odpadu. Již tyto podklady je možné použít při žádosti o dotace na vybudování sběrného dvora.

Jako další krok následuje optimalizace sběru a nakládání s odpady. Optimalizace je jedna část z nástrojů pro získání lepší efektivity pří svážení a nakládání s odpady.

V obcích dokážeme efektivně snížit finanční náročnost a zátěž, kterou komunální odpady představují. Další možností pro dosažení úspor je využití elektrické online aukce.

Firmy, které zajišťují sběr a svoz odpadu, soutěží v několika aukčních kolech a položkách. Délka elektronické aukce je zhruba 45 minut. Následně po ukončení e-aukce dochází k vyhodnocení výsledků. Výsledné podklady jsou předány zadavateli (obci) a ta se na základě podkladů sama rozhodne o vítězi.

 

Dosahované úspory se pohybují v rozmezí 15 – 25 % v závislosti na množství, aktuální ceně PHM a ostatních nákupních cenách promítnutých do zpracování odpadu.